preloader

Еквайринг

перетворіть держателів платіжних карток на потенційних покупців

Поширені питання

​​Що таке еквайринг?

Еквайринг — це спосіб безготівкового розрахунку:

  • покупець під час оплати використовує картку (або гаджети, що її замінюють, – смартфон, розумний годинник тощо);
  • продавець приймає її за допомогою системи безконтактної оплати – спеціального термінала (найчастіше можна побачити назву "POS-термінал") або вбудованої в сайт системи, якщо купівля здійснюється онлайн.

Технічно, в ланцюжку присутні ще й:

  • банк-емітент: він випустив картку, яку використовує покупець;
  • банк-еквайр: він надав продавцеві термінал або платіжне онлайн-рішення.

Еквайринг в Україні – звична технологія: багато людей роками не тримають у руках готівку, віддаючи перевагу безконтактному способу. Він дає змогу швидко здійснювати оплату і приймати її де завгодно, від улюбленої піцерії за рогом – до сайту з дитячими іграшками.

Які види еквайрингу існують?

Еквайринг – технологія з великими можливостями застосування і кастомізації під конкретні потреби. Тому цим словом зазвичай називають не дуже схожі один на одного процеси – їх об'єднує сама концепція безготівкового розрахунку.

  • Торговий еквайринг

Приклад: ви прийшли за свіжою випічкою. Продавець, склавши всі покупки в пакет, вводить на POS-терміналі підсумкову суму, ви прикладаєте карту або гаджет, отримуєте чек і йдете. Такий торговий еквайринг з точки зору покупця – просто і зручно. 

Продавець теж задоволений: для обслуговування свого бізнесу він обрав Sense Bank, отримавши новітню модель термінала для безконтактних NFC-платежів і безоплатний курс навчання роботи з ним, дистанційне підключення (свіжі булочки не можуть чекати довго!), надійність прийнятої оплати завдяки власному процесингу в банку, забезпечення розхідниками, окрему службу підтримки для всіх його запитань і низку інших переваг. Що ще характеризує хороший торговий еквайринг? Тарифи: їх можна знайти за спеціальним посиланням на цій сторінці.

  • Інтернет-еквайринг

Наприклад: ви знайшли на сайті красиву іграшку на день народження доньки. Виявляється, знайти її набагато складніше, ніж оплатити! Адже це зайняло у вас максимум хвилину-дві: введення реквізитів, розрахунок за допомогою Apple/Google Pay – сайт запропонував вам, покупцеві, відразу кілька зручних рішень на вибір.

Еквайринг для ФОП також став зручним рішенням: обробляти оплату вдається автоматично практично з будь-якої точки світу (а це й мобільність підвищує, і стирає одразу кілька пунктів витрат на інфраструктуру) і в будь-який час доби, особистий кабінет дає змогу детально контролювати всі аспекти фінансової сторони онлайн-бізнесу, а бізнес-клієнти Sense Bank, що обрали еквайринг саме від цього банку, отримують додаткові переваги – як-от набір готових рішень під будь-який сайт і гнучке віддалене налаштування.

  • Чайові та еквайринг

Відносно нова можливість. Кожен бачив на касах і барних стійках баночки з монетами всередині та кумедними написами: "На психотерапевта бармену", "На море" – але не мав при собі готівки. Або дуже хотів залишити чайові офіціантові, який влаштував майстер-клас персонального обслуговування в ресторані, – але не вийшло, адже для цього тому треба було надати свою особисту картку, що виявилося заборонено правилами закладу. Прикладів – безліч, чайові – для багатьох є правилом хорошого тону й етики поваги до персоналу, технологія – вже дозволяє залишати їх безконтактно.

Це теж еквайринг. Попри те, що клієнт залишає чайові з картки через загальний POS-термінал, вони одразу ж відображаються в особистому кабінеті конкретного офіціанта, а наступного робочого дня перетворяться на точну суму реальних грошей на особистому рахунку працівника. "Чайовий еквайринг" (назвемо його так) від Sense Bank – це набір готових рішень і реальних переваг: швидке зарахування грошей, справді швидке підключення для закладів і новітнє обладнання.

Видача готівки через POS-термінал

Платіжні термінали від Sense Bank уже вміють видавати готівку. Щоб зняти готівку, необхідно що-небудь придбати в закладах із такими терміналами на суму від 1 гривні, використати для оплати картку або гаджет, під час розрахунку повідомивши продавця про бажання отримати на руки суму готівкою з цієї картки. Максимальна сума зняття зараз становить 6 000 гривень. 

Операція можлива, якщо:

  • на картці покупця вистачає грошей і на покупку, і на видачу запитуваної суми;
  • у закладі є необхідна сума готівкою.

До речі, тут еквайринг має приємну умову для продавця: з нього не утримуватиметься комісія – її бере на себе покупець і вона визначається тарифами банку-емітента, що випустив картку.

Як почати користуватися еквайрингом від Sense Bank?

Якщо ви шукаєте еквайринг, найсвіжіші технології та набір готових рішень – ця сторінка для вас: вище зібрані всі потрібні посилання на потрібні функції та номери телефонів для консультації. Стартову підтримку з відповідями на важливі питання про еквайринг також можуть надати агенти підтримки Sense Bank – вони готові допомагати 24/7 прямо на сайті або в цифровому банку Sense SuperApp.

Бажаємо підприємницьких успіхів!