Просто про ефективне: енергоефективні рішення для ОСББ з Sense Bank та Фондом енергоефективності
Питання енергетичної незалежності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) стоїть особливо гостро в умовах постійних атак на енергетичну інфраструктуру України. Для розв'язання цієї задачі є дієві інструменти. У цьому матеріалі ми розкажемо про ключові переваги кредитування ОСББ від Sense Bank.
Впровадження енергоефективних ініціатив у ОСББ нерозривно пов’язане зі значними об’ємами фінансування. Тому на допомогу українцям приходять програми кредитування — як державні, так і програма «Джерело Енергії» від Sense Bank.
Директорка департаменту малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова зазначає, що у банку розробили спеціальний процес, завдяки якому TTY (TTY - це абревіатура від Time To Yes, що означає час, необхідний банку для ухвалення рішення щодо кредиту) становить до 3-х днів.
«В умовах постійного дефіциту електроенергії питання швидкого та вчасного кредитування виходить на перший план. Саме для оперативного опрацювання заявок, що надходять до Sense Bank, ми розробили та впровадили процес, який називаємо «Автотак». Якщо викласти його суть коротко для читачів, то якщо ОСББ не вистачає вільних коштів для погашення кредиту, мешканці можуть підвищити тариф на обслуговування будинку на незначну суму, а банк, своєю чергою, при оцінці платоспроможності буде брати до уваги дані з урахуванням підвищеного тарифу. Це дозволяє схвалити заявку у термін до трьох днів», – каже Яна Шумунова.
Крім того, у клієнтів є вибір, за якою саме програмою отримати кредитне фінансування.
«Для ОСББ наразі доступні позики на строк до п’яти років як за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», так і за «Джерело Енергії» від Sense Bank. Фінансування надається у розмірі до 100% вартості енергоефективного обладнання та до 70% вартості всього проєкту. Відмінність між «5-7-9%» та «Джерело Енергії» полягає у сумі кредиту: за державною програмою встановлено максимальну суму у 5 мільйонів гривень, тоді як за програмою від Sense Bank обмежень немає», – підкреслює пані Шумунова.
При цьому варто пам’ятати про грантові програми, такі як «ГрінДІМ» від Фонду енергоефективності. Відповідно до умов програми «ГрінДІМ», її учасники отримують грант у розмірі 50% вартості обладнання та матеріалів для встановлення сонячних електростанцій та теплових помп у багатоквартирних будинках. Крім того, програма покриває до 70% вартості сертифікації енергетичної ефективності будинку, яка є обов’язковою перед подачею заявки на отримання гранту та заявки про завершення робіт. У натуральних числах – це до 4 мільйонів гривень при встановленні СЕС та теплової помпи, до 15 тисяч гривень за кожну енергетичну сертифікацію.
За словами директора Фонду енергоефективності Єгора Фаренюка програма «ГрінДІМ» покликана не тільки покращити умови проживання.
«Програма «ГрінДІМ» – це не просто крок до комфорту чи покращення житлових умов, а важливий елемент енергетичної безпеки та життєвої стійкості в складні часи. Ми переконані, що співпраця з надійними банками-партнерами, такими як Sense Bank, відіграє ключову роль у її успішній реалізації та забезпеченні доступності енергоефективних рішень для кожної родини», – каже Єгор Фаренюк.
Окремо варто зауважити, що у містах та обласних центрах діють власні програми, що сприяють розвитку альтернативних джерел електроенергії, за допомогою яких відсоткова ставка може бути знижена до мінімуму.