preloader

Українці у січні встановили рекорд за обсягом придбаних ОВДП

У січні 2024 року попит на державні облігації з боку фізичних осіб значно посилився. За даними Національного банку, у перший місяць цього року портфель ОВДП приватних інвесторів збільшився на 4,687 млрд грн до 57,9 млрд грн.

Таким чином українці у січні встановили одразу два рекорди: за темпом щомісячного приросту портфелю держоблігацій, та за загальним обсягом інвестицій в ОВДП. Попередній рекорд місячного приросту загального портфелю облігацій у фізичних осіб було встановлено у липні минулого року – тоді українці збільшили обсяг інвестицій в ОВДП на 3,52 млрд грн.

01 01

Національні інвестиційні тенденції були актуальні у січні й серед клієнтів Sense Bank. Загалом українці придбали у мобільному банку Sense SuperApp за минулий місяць ОВДП на 546 млн грн, що складає 10,5% від усього обсягу 2023 року. Для порівняння, у грудні 2023 клієнти Sense Bank придбали облігацій на 479 млн грн.

«Попри високий попит на купівлю іноземної валюти у грудні та січні, наші клієнти здебільшого купували ОВДП, номіновані в національній валюті. На гривневі папери припала 63,5% загального обсягу придбаних фізичними особами держоблігацій у нашому банку. Загалом же по ринку статистика рівно протилежна: січневий приріст портфелю ОВДП фізичних осіб на 65% був сформований за рахунок облігацій, номінованих в іноземній валюті», – зазначила директор з ринків капіталу Sense Bank Тетяна Попович.

Нагадаємо, українці мають змогу вільно купувати та продавати державні облігації, емітовані в гривні, доларах США та євро, у мобільному банку у Sense SuperApp в режимі онлайн та 24/7.

01 01

Sense Bank – системно важливий український банк, 100% акцій якого належить державі в особі Міністерства фінансів України. Фінустанова обслуговує близько 3 млн фізичних, 55 тисяч юридичних осіб та 85 тисяч ФОПів у 130 відділеннях по всій Україні, а також онлайн банку Sense SuperApp. У банку працює близько 4 тисяч співробітників.