preloader

єВідновлення

Картка для отримання виплат на ремонт житла, що постраждало від бойових дій.

Знаходь в Дії

послугу “єВідновлення” та обирай цю картку для виплати

Умови картки:

Кошти від держави надаються на ремонт пошкодженого житла.
Кошти можна витратити виключно на придбання будівельних матеріалів та замовлення ремонтних послуг. Перелік цих компаній у твоєму регіоні можна подивитись на сайті єВідновлення.
Кошти, не витрачені протягом 12 місяців, буде повернуто до державного бюджету і картка буде автоматично закрита банком.
Такі операції, як самостійне поповнення, перекази коштів, зняття готівки та оплата інших категорій товарів, за цією карткою неможливі.

ПОДИВИТИСЬ ПЕРЕЛІК КОМПАНІЙ-ПАРТНЕРІВ ПРОГРАМИ

Попередження

Наслідки для клієнта в разі користування банківською послугою

1. Наслідки для клієнта в разі користування банківською послугою або невиконання ним обов'язків згідно з договором про надання цієї банківської послуги:

- приймаючи умови публічної пропозиції щодо отримання банківських послуг на умовах, передбачених Договором про банківське обслуговування фізичних осіб клієнт зобов'язується здійснювати оплату відповідних банківських послуг згідно тарифів Банку та інформувати банк про втрату електронного платіжного засобу;

- у разі порушення умов Договору про банківське обслуговування фізичних осіб до клієнта можуть бути застосовані штрафні санкції, згідно з умовами договору;

- у разі неналежного виконання клієнтом своїх зобов'язань за Договором про банківське обслуговування фізичних осіб Банк має право звернутись до відповідних державних органів з метою задоволення своїх вимог, в тому числі і в примусовому порядку;

- відповідно до норм чинного законодавства України доходи отримані клієнтом відповідно до умов Договору про банківське обслуговування фізичних осіб підлягають оподаткуванню.

2. Банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів чи послуг від банку або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання цих послуг (крім надання пакета банківських послуг);

3. Клієнт має право:

- відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації.

- достроково розірвати договір про надання банківської послуги дистанційно або письмово відповідно до умов, зазначених в Договорі

- після припинення дії договору про надання банківської послуги, включно у зв’язку із завершенням строку дії, розірванням або виконанням такого договору, звернутися до банку із запитом інформації (довідки), що стосується виконання сторонами своїх зобов’язань, встановлених договором, уключаючи інформацію (довідку) про відсутність заборгованості та виконання зобов’язань клієнта за договором у повному обсязі, яку банк надає у формі паперового або електронного документа (за вибором клієнта) протягом п’яти робочих днів з дня отримання банком такого запиту.

4. Банки не мають права вносити зміни до укладених з клієнтами договорів в односторонньому порядку, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відеоогляд

картки єВідновлення

Як відкрити картку:

01

Тисни на кнопку «Завантажити»

та переходь одразу на оформлення картки в Sense SuperApp.

Завантажити
02

Введи свій номер телефону та пройди швидку ідентифікацію з Дією.

Це триватиме до 5 хвилин. Активуй картку, встановивши ПІН-код, та додай її до Apple Pay / Google Pay. Перейди до Дії та підтвердь картку Sense Bank для отримання коштів.

03

Або ж, якщо ти не користуєшся Дією

і маєш паспорт старого зразка, відкривай картку у будь-якому відділенні Sense Bank.

Питання та відповіді

Для чого потрібна картка єВідновлення?

Sense Bank бере участь у державній програмі компенсації за пошкоджене майно під час війни, пропонуючи клієнтам розроблену спільно з Міністерством цифрової трансформації картку єВідновлення.

На цю картку від Sense Bank має бути нарахована компенсація за пошкоджене майно від держави, якщо власник оселі подав відповідну заявку у застосунку Дія і обрав банком-партнером Sense Bank. 

Суму компенсації за пошкоджене майно визначає спеціальна комісія від місцевої влади. Умови для надання допомоги:

  • житло розміщене на неокупованій території, де не ведуться бойові дії;
  • воно було пошкоджене внаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року;
  • не було відремонтоване самостійно;
  • підлягає відновленню.

Витратити допомогу від держави за пошкоджене майно можна тільки на придбання будівельних матеріалів та оплату ремонтних робіт, при цьому тільки у компаніях-партнерах, список яких розміщено на офіційному сайті програми. 

На використання коштів з моменту їхнього зарахування на картку є один рік. Після цього невикористана компенсація за пошкоджене майно під час війни повернеться до бюджету, а картку буде автоматично закрито.

Як отримати гроші на картку єВідновлення від Sense Bank?

1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса.

2. Оформити картку єВідновлення від Sense Bank в цифровому банку Sense SuperApp чи у відділенні банку.

3. Подати заяву для отримання виплати у застосунку ДІя.

4. Дочекатися проведення обстеження пошкодженого майна.

5. Після перевірки рішення внесуть до Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна.

Хто може отримати грошову допомогу?

Допомогу можуть отримати громадяни України, які є власниками або співвласниками пошкодженого житла (за умови згоди інших співвласників). Права власності (всі частки власності) на об'єкт нерухомого майна мають бути внесені в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

У першу чергу виплати отримають учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані українці, багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю І та ІІ груп, а також батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни/піклувальники, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Не можуть претендувати на виплату люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки. А також їхні спадкоємці.

Яку суму коштів виплачує держава?

Сума грошової допомоги визначається індивідуально та залежить від складності пошкоджень.

Спеціальна комісія від місцевої влади огляне житло і встановить суму допомоги.

На що саме держава виплачує кошти?

Кошти надаються, якщо житло:

- Пошкоджене внаслідок бойових дій після 24 лютого 2022 року

- Розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії

- Підлягає відновленню

- Не було відремонтоване самостійно

За отримані кошти можна відновити квартиру, будинок або інше житлове приміщення, наприклад, кімнату в гуртожитку.

Як можна витратити отримані кошти?

Кошти можна витратити виключно на придбання будівельних матеріалів та замовлення ремонтних послуг.

Список партнерів-учасників, в яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, буде наповнюватись поступово й представлений на сайті послуги https://erecovery.diia.gov.ua/

Будь-які інші товари, крім визначених Постановою КМУ № 381 від 21 квітня 2023 року, придбати за ці кошти не можна. З картки єВідновлення можна оплатити будівельні роботи, які здійснюють партнери-учасники програми. Якщо ви одночасно купуєте будівельні матеріали та товари, які не підпадають під компенсацію, потрібно робити дві окремі покупки та сплатити за ці товари з власних коштів.

Коли можна використовувати отримані кошти?

Гроші потрібно використати протягом 12 місяців з дня їх отримання. Після цієї дати залишок коштів автоматично повертається до держбюджету.

Як отримати грошову допомогу?

1. Перш за все необхідно подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса. Якщо цього не було зроблено раніше.

2. Після цього необхідно оформити картку єВідновлення від Sense Bank. Це можна зробити в Sense SuperApp чи у відділенні банку. А також під час подання заяви у застосунку Дія.

3. Далі потрібно подати заяву для отримання виплати у застосунку ДІя.

4. Якщо ти не єдиний власник нерухомості, маєш отримати згоду від співвласника(ів), що саме ти будеш отримувати компенсацію. Адже кошти на ремонт може отримати лише хтось один із власників. Згоду можна надати через застосунок Дія, запит на згоду буде надіслано під час оформлення заяви на послугу єВідновлення. Також згоду можна надати офлайн, вибравши відповідну опцію в застосунку.

5. Після цього місцева влада надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації.

6. Після перевірки рішення внесуть до Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна.

Потім надійде підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення від Sense Bank. Їх можна витратити лише на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми єВідновлення. Перелік цих компаній у твоєму регіоні можна подивитись на сайті єВідновлення https://erecovery.diia.gov.ua/

Чи є обмеження для отримання коштів?

Програма єВідновлення розрахована лише на громадян, житло яких було пошкоджене. Якщо житло знищено повністю і його неможливо відновити, подати заявку на виплати в межах цієї програми не можна. Наразі тривають підготовчі роботи щодо реалізації механізму компенсації для таких груп громадян.

У програмі не можуть брати участь власники житла, яке знаходиться у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.

Програма розрахована на допомогу тим громадянам, які не мали можливості відновити житло власними силами. Власники, які вже повністю відновили свої домівки, що постраждали внаслідок бойових дій, не можуть отримати грошову допомогу в межах впровадження першого етапу проєкту єВідновлення. Очікується, що вони зможуть претендувати на виплату з коштів репарації, які сплатить росія. Робота в цьому напрямку ведеться українським урядом та міжнародними партнерами.

Якщо було усунено частину збитків, то є можливість отримати грошову допомогу на ремонт збитків, які ще не усунуті.

Неможливо отримати виплату, якщо житло знаходиться у багатоповерховому будинку, де постраждали і не були відремонтовані місця загального користування. Наприклад, дах чи під’їзд. У такому разі ремонт будинку централізовано проводить орган місцевого самоврядування.

ДОКУМЕНТИ

Закон України Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій…

Тарифи єВідновлення

Умови договорів єВідновлення